Může Vás zajímat....


VÍTE PODLE JAKÝCH KRITÉRIÍ VYBÍRAT ÚKLIDOVOU FIRMU ?

 

Nejčastěji lidé slyší na cenu za úklid…
Velmi často si lidé při úklidu domácnosti a firemní manažeři vybírají úklidovou firmu právě jen s ohledem na cenu. Málo kdo si ale už uvědomuje, že cena není až tak rozhodující.

 

Aby mohla být cena za úklid co nejnižší, je třeba ji ovlivnit několika faktory, mezi které patří:
-> množství a zejména kvalita úklidových prostředků, (pokud se použijí při úklidu kvalitní prostředky, bude výsledný efekt i ošetření např. dřevěného nábytku rozhodně lepší a i do budoucna efektivnější)
-> pracovní prostředky, a technické vybavení, (kdy není nic neobvyklého, že z důvodu ušetření pořídí zaměstnavatel na úklid kancelářských nebo větších prostorů místo vysavače průmyslového domácí, který samozřejmě každodenní nápor nevydrží a případná reklamace končí neúspěchem).
Tudy cesta rozhodně nevede, neboť přísloví „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci“, platí v oblasti úklidových služeb dvojnásob.

 

Ale jedním z hlavních faktorů, které cenu rapidně sníží, je kvalita provedených služeb, která je ale přímo úměrná s finančním ohodnocením úklidového pracovníka!!!
Nikdo z nás se rozhodně nepřetrhne při nedostatečném ohodnocení naší práce. Bohužel je stále u některých lidí a firem zakořeněná představa, že úklid patří mezi podřadné a jednoduché práce. U kvalitního úklidu, tomu tak rozhodně není! Každá fyzická práce, která se vykonává co nejkvalitněji, je a musí být prací náročnou a jako taková by měla být adekvátně ohodnocena!
(Podrobnější studie z r.2019 v sekci „Úklid a mzdy")

 

Na druhou stranu všichni víme, že ne vždy platí, že co je drahé, je kvalitní
Je známou samozřejmostí, že velká úklidová firma, která živí značný kancelářský aparát, x automobilů ve vozovém parku, nebude rozhodně patřit k cenově příznivým nabídkám. I zde platí, že domluvená cena musí být jasná a konečná! Případné navýšení, které se opravdu může přihodit, musí být jasně předem specifikováno…

 

Proto jsou naše smlouvy přehledné a vše je zcela přesně specifikováno!

 

Jako pomůcku ke stanovení ceny můžete samozřejmě použít reference dané firmy (pokud nejsou falešné), také si můžete vyhledat několik úklidových firem a porovnat ceny za Vámi požadující úklid, ale hlavně nezapomeňte porovnat, jaké úkony a služby daný úklid v dané ceně obsahuje….

 

Naše úklidové služby jsou jasně definované a přehledné. Na přání zákazníka jsme připraveni použít i ekologické čisticí prostředky….

 

Samozřejmě že ideálním stavem pro nás je, když si náš zákazník vyzkouší úklid sám, aby věděl, jaký čas a jakou práci kvalitní úklid obnáší, ale komu by se do tohoto chtělo a kde na to vzít volný čas ….? 

 

Důvody proč se rozhodnout pro úklidovou firmu?


Nutno podotknout, že bez kvalitního školení a zkušeností, opravdu neuklidíte sami tak dobře, oproti školenému a zkušenému pracovníkovi, nemluvě o čase, který při úklidu strávíte, a i ten je důležitým faktorem!
Pro Vaši představu uvádíme v sekci – „Úklid a mzdy“, základní mzdové náklady při zaměstnání jednoho úklidového pracovníka na hlavní úvazek.

Mzdovými náklady ale bohužel vaše starosti a náklady rozhodně nekončí! Se zaměstnáním úklidového pracovníka souvisí i další nároky a náklady na zaměstnavatele, jako je nákup čisticích a dezinfekčních prostředků, pracovních prostředků (hadříky, prachovky, papírové utěrky, pytle na tříděný odpad aj.) a v neposlední řadě i technické vybavení (úklidové vozíky, vysavače, tepovače, mopy, smetáky, košťata aj., dle požadavků zaměstnavatele na úklid a vlastností konkrétních uklízených prostorů…. Nepodstatné jsou rovněž i administrativní, personální a účetní náklady. A co teprve, když zaměstnanec onemocní a donese doklad o pracovní neschopnosti …. Náklady zůstávají, ale hlavně není, kdo by úklid provedl…
Zkušenosti v tomto odvětví, technické vybavení, kvalitní čisticí prostředky, důkladně školení zaměstnanci a neustálé zlepšování služeb, to vše jsou předpoklady, které umožňují splnit beze zbytku Vaše požadavky na kvalitně provedený úklid.
Pokud nejsou úklidové služby provedeny kvalitně, dojde v první řadě k nespokojenosti zákazníka, komplikacemi s reklamací…., a to rozhodně není určitě Vašim ani našim cílem!